7 טיפים לבחירת עיצוב למטבח פורמייקה

מטבח פורמייקה הוא מטבח אשר מבוסס על ארונות ומשטחי אחסון חלקים. בשונה מפולימר, הוא אינו ניתן לכיפוף, וגם אם היה ניתן – גילוף הוא לא הנקודה העיצובית החזקה שלו. היתרון המרכזי הוא העיצוב החלק והמלוטש. להלן מקבץ טיפים שימושי לבחירת מטבחים איטלקיים, קלאסיים, פרובנס ומודרניים מפורמייקה.

בחרו בתבנית עיצוב המתאימה לפרספקטיבת המטבח

במטבח גדול יש להקפיד על ארונות עבים וגדולים ומשטח עבודה בעובי גדול על מנת לייצר קונטרה עיצובית לחלל הענק ולאפשר להם להשתלב בצורה סימטרית ויפה. במטבח קטן, ההיפך הוא שנכון: יש לבחור במיצגים קטנים ודקים על מנת ליצור סימטריה עיצובית ולא עיצוב מגושם.

בחרו בטקסטורה שמתאימה לעיצוב פורמייקה

כפי שהסברנו לעיל, עיצוב הפורמייקה הוא בעיקרו עיצוב חלק. לכן, אם אתם בוחרים חומרי ייצור אחרים למשטח העבודה ולמדפים, מאד חשוב לבחור בעבודות עיצוב חלקות ולא מחוספסות על מנת לשלב זאת היטב עם דלתות ומגירות הפורמייקה החלקות. מומלץ גם להקפיד לבחור את יתר רכיבי המטבח בגוון דומה על מנת ליצור תבנית עיצוב אחידה. למשל עבור מטבח מודרני רצוי שתהיה זו תבנית לבנה כסופה ועבור מטבח כפרי או עתיק, תבנית חומה על טהרת העץ.

צמצמו או הרחיבו את הבחירה שלכם בהתאם לגודל המטבח

חנות מטבחים תמיד מניחה שהמוצרים מתאימים למטבחים בגודל סטנדרטי, 4×4 או 566 מ"ר. במידה והמטבח שלכם גדול או קטן בהרבה מכך, חשוב להוסיף או לגרוע פרטים מהעיצוב על מנת שיתקבל טוב במטבח שלכם. למשל, אם זהו מטבח של 4×4 מ"ר והגודל של החדר שלכם הוא 3×3, שקלו להתקין ארונות רק בקיר של הכיור והכיריים, ולא בקירות חופפים להם או אנכיים ביחס אליהם. אם זה מטבח גדול, ניתן להוסיף אי למטבח ורכיבי אחסון אמצעיים.

בחרו במטבח בעל תבנית דקורטיבית המתאימה לשאיפה שלכם

אם זהו מטבח מודרני, מאד רצוי לדאוג שיהיו בו כמה שיותר דלתות ארון ומגירה חלקות, בעוד שאם זהו מטבח כפרי המוטיב של הפיתוחים והגילופים הוא שרלוונטי יותר. במידה והחלטתם כי זהו גם מטבח פורמייקה, המשמעות היא שדלתות הארון והמגירות יהיו עשויים מחומרים אחרים שניתנים לגילוף, כמו למשל פולימר. הפורמייקה תהיה רק במקומות בהם העיצוב החלק הוא שמתוכנן. לכן, ההמלצה שלנו היא מטבח קלאסי או כפרי קלאסי – לעצב עם פולימר בעיקר.

דניאל מטבחים

בחרו באסופת הצבעים והגוונים המתאימה לכם

ניתן לבחור מטבח ירוק או אפור, לבן, או על טהרת העץ. ניתן לשלב 2 גוונים עיקירים, למשל לבן חום כפי שמקובל כאשר מעצבים מטבח פרובנס. מאד חשוב לבחור את הגוונים המתאימים לכם ביותר, אלו שנוסכים בכם תחושת הנאה אמתית ומספקים הרגשה של עיצוב מלוטש.

בחרו לרכוש את המטבח בחנות ייעודית למטבחים

רק כך תוכלו להגיע לפרטי פרטים לעיצוב שאתם מבקשים שיהיה בביתכם. בחנות רשת שמשווקת בסניפים זכייניים ועוסקת גם בתחומי בית אחרים, הסיכוי להגיע למטבח על טהרת רצונותיכם ושאיפותיכם באופן מפורט אינו גבוה. גם התמיכה שתקבלו על ניקיון המכשירים והאריחים השונים תהיה דלה, אם בכלל קיימת.

מטבחי דניאל – מטבחי פורמייקה ברמה אחרת

אם אתם שואפים לרכוש מטבחים מודרניים או מטבחים כפריים חדשים, יש לכם למי לפנות! מטבחי דניאל הנה חנות בוטיק לשיווק מטבחי בוטיק. בואו לתכנן מטבח מעוצב ולהסדירו בביתכם כשהוא מספק לכם את מלוא ההנאה.

לפרטים אודות מטבח מעוצב חדש, פנו לבית מטבחי דניאל!

צרו איתנו קשר לפגישת ייעוץ ותכנון חינם בטלפון 072-395-0470 או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

מטבחי דניאל - מטבחים מעוצבים