10 כללים לרכישת מטבח מודרני לבית

אם אתם עומדים לחדש את המטבח, מאד חשוב לדעת כיצד לבחור אותו. עיצוב הבית הוא תחום מאתגר וחשוב לכל מי שמחזיק מקום מגורים בבעלות, אך בתוכו – הטיפול במטבח נחשב מעניין במיוחד בשל מורכבותו: הקירות ומשטחי העבודה מבוססים על שיש מלוטש או עץ איכותי, הארונות דקורטיביים ומלוטשים מאד במראה שלהם וגם הפרזול של כל הרכיבים הללו עושה מחדר המטבח למה שהוא: מעוצב ונוצץ ביחס לכל חדר אחר בבית. עיצוב שכזה מחייב ידיעת כמה כללי בסיס אשר מומלץ מאד ללכת לדידם בזמן אמת.

תמיד תיצמדו לפרספקטיבה

יש בית ובו מטבח גדול של 5×6 מ"ר ויש בית בו המטבח בגודל זעיר של 3×3 מ"ר. העיצוב, בשל גודל החדר, ייראה שונה. במטבח גדול, למשל, מאד חשוב לבחור רכיבים שהם במהותם גדולים: ארונות עם פרזול עבה, מגירות גדולות, משטח עבודה עם דופן קדמי מזדקר ונראה לעין, ועוד. כל בחירה אחרת, המבוססת על רכיבים קטנים תאיין את העיצוב ותציג אותו בחדר כחסר השפעה. ההיפך הוא שנכון במטבח קטן. שם, בחירת שיש עבה או ארון גדול עשויה להבליט את הרכיבים הללו ביחס למרכז החלל וליצור תבנית דקורטיבית מגושמת. לכן, תמיד תבחרו את הארונות ומשטחי העבודה שנראים לכם טוב בזווית העין ומשתלבים יפה בחדר.

החליטו מה תהיה הנוסחה הגונית בה יעוצב המטבח

מטבח יכול להיות מבוסס על צבעי עץ או צבעי מתכת. במידה ובכל זאת החלטתם לחלק, מומלץ שזו תהיה חלוקה רציפה ולא מקרית. חלק אחד של המטבח יכיל, למשל, מכשירי חשמל מתכתיים והחלק השני ארונות לבנים/עץ. בכל מקרה, מומלץ מאד לבדוק היטב כל רכיב או מכשיר חשמלי שאתם מכניסים למטבח ולוודא שהם נראים טוב ומשתלבים יפה בחלל החדר, על מנת להבטיח כי אתם מעמידים מטבח מעוצב בסופו של דבר.

דבקו במטבח בעל ליטושים מיוחדים

יש שאוהבים את המטבח שלהם מטבח איטלקי על טהרת העץ הכפרי ויש שיעדיפו מטבח בצבעים נדירים, למשל מטבח ירוק או אפור בעיצוב מודרני. יש שיבקשו להטמיע עיצוב של מטבח פרובנס לבן חום, או לקחת את המטבח כולו לכיוון של הצבע הלבן על פי תבנית 100% מודרנית. מאד מומלץ לבחור את הליטוש שמתמזג עם הטעם שלכם באופן ניכר.

ודאו כי רכיבי הפרזול מתאימים להצבה במטבח שבחרתם

החל מידיות הארונות והמגירות ועד למסגרות הארונות, מאד חשוב לוודא שהפרזול מתאים. אם הציגו לכם מטבח חדש ובו הוא ניכר כלא מתאים ולא לטעמכם, אל תתביישו לבקש צביעה או החלפה. אחרי הכל, פרזול הוא רכיב קל להטמעה והתקנה אבל הוא גם תעודת הזהות הדקורטיבית של המטבח כולו. לכן הוא חייב לקבל התייחסות מיוחדת מצדכם.

הקפידו לרכוש מטבח עם מגבלות הבטיחות הרלוונטיות לכם

ודאו כי השיש על המשטחים עשוי מחומר חזק המיועד לספיגת מכות וחבטות. ישנם קרמיקות כמו רזינה שנוטות להיות רגישות ללחות ולחבטות, וזה לא יתאים למטבח. מאד חשוב לוודא ממה עשוי השיש שאתם קונים בשביל להבטיח כי הוא אכן מיועד למטבחים. בארונות – מאד חשוב ליצור מנגנון פתיחה שמתאים לבטיחות ילדים ובעלי חיים, במיוחד אם אלו ארונות רצפה שהגורמים הללו יכולים להגיע אליהם. גם בארונות בינוניים/גבוהים כדאי לשים מנגנוני בטיחות, למשל להחליף את הדלתות הרגילות בדלתות קלפות.

ודאו כי המטבח שלכם קל ונגיש לתחזוקה

אם אתם חושדים שניקיון המטבח על משטחיו השונים יהיה סבוך ויצריך ידע מיוחד, אתם כנראה צודקים. אלו לא חומרי עיצוב-בית שגרתיים אלא, בסופו של דבר, תולדה של עבודה עדינה שעשויה להיפגע אם משתמשים בתרכיבי ניקיון לא נכונים. בקשו מהמוכר שלכם את כל תכולת הניקיון הנדרשת, או לכל הפחות – הסברים לגבי דגמי הבקבוקים המדויקים. כיום, יש חומרי ניקיון לשיש מכל הסוגים, למשטחי ארונות מכל החומרים, וכד'. שימוש בחומר ניקוי לא מתאים עשוי להביא לפגמים המוצר.

מטבחים מודרניים

מומלץ לוודא כי במטבח שלכם ישנן הכנות להטמעת מכשירים חשמליים

הכנה למדיח, הכנה למקרר והכנה לתנור וכיריים הם שלושת הפיסולים שחשוב שיהיו כמעט בכל מטבח. מומלץ לקבל מהמוכר רשימה של דגמים רלוונטיים שניתן יהיה להטמיע בתוך ההכנות.

מומלץ לפנות לספק שמוכר מכשירים חשמליים יחד עם תכולת המטבח

בכך, אתם אמנם קונים את המטבח קומפלט ללא סקר שוק מקדים על המכשירים, אבל אתם קונים מוצר איכותי, מתאים מבחינה דקורטיבית ואשר נבדק חודשים או שנים קודם על ידי היצרן. במילים אחרות, אתם חוסכים לעצמכם את הטרחה של לחפש מכשיר אחר מכשיר ולהתאימו דקורטיבית למטבח.

מטבחי דניאל – המקום המומלץ ביותר לקנות מטבחים חדשים

מטבחי דניאל היא חברה המשווקת מטבחים לבנים או בעיצוב עץ, פרובנס או בצבעים מיוחדים כמו ירוק או אפור. החברה עובדת אך ורק עם חומרי איכות עמידים, קלים לתחזוקה וניקיון ובחלק מהדגמים מספקת גם מכשירי חשמל ייעודיים.

בואו להתרשם מהמטבחים המשובחים של מטבחי דניאל!

צרו איתנו קשר לפגישת ייעוץ ותכנון חינם בטלפון 072-395-0470 או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

מטבחי דניאל - מטבחים מעוצבים